Zwiedzanie Wieży widokowej

 • . Opublikowano w Zwiedzanie Paczkowa

Zapraszamy do podziwiania panoramy Paczkowa z niesamowitej perspektywy! Wznosząca się ponad miastem wieża ratuszowa, to nie tylko historyczny symbol, ale także doskonałe miejsce, by zobaczyć piękno miasta i jego okolic. Otwórz się na malownicze krajobrazy i odkryj Paczków z zupełnie nowej strony. Czekamy na Ciebie na szczycie!

Cennik

bilet normalny: 10 zł
bilet ulgowy: 8 zł
bilet grupowy: 7 zł
bilet grupowy ulgowy: 6 zł

Korzystając ze Zwiedzania Paczkowa z Przewodnikiem wejście na wieżę jest w cenie.

Zwiedzanie wieży odbywa się wyłącznie z przewodnikiem w dni robocze: w godz. 10-17.00, w sobotę, niedzielę i święta w godz. 11-16.00.

Zapraszamy codziennie, w miarę możliwości prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną:  77 546 62 72, 530 652 578 lub poprzez formularz kontaktowy.

Proponujemy także pozostałą nasza ofertę, m. in. organizację posiłków, noclegów oraz wycieczek jednodniowych i wielodniowych, kolonii, zielonych szkół, spotkań, eventów i innych. Po prostu zadzwoń, zapytaj.

 

Wieża ratuszowa w Paczkowie, pierwotnie wzniesiona w stylu renesansowym, jest jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków miasta. Została zbudowana w latach 1550–1552, a fundatorem jej budowy był biskup wrocławski Baltazar Promnitz. Później, wieża została przebudowana w stylu neoklasycystycznym.

Wieża ma imponującą wysokość 45 metrów i znajduje się w południowym narożniku ratusza. Do jej wejścia prowadzą dwubiegunowe schody z balustradą tralkową. Podstawa wieży ma kwadratowy przekrój, gdzie znajdują się pomieszczenia ze sklepieniami kolebkowymi i kolebkowymi z lunetami.

Wyższa część wieży ma przekrój ośmioboczny, z wałkami na narożach, tworzącymi rzędy półkolistych wnęk arkadowych. Na poziomie środkowym znajdują się cztery tarcze zegarowe, ozdobione pilastrami i wolutowymi ozdobami.

Kolejna część wieży, również o przekroju ośmiobocznym, posiada ganek z tralkową balustradą, tworzącą taras widokowy. Najwyższa część wieży jest węższa i posiada ostrosłupowy hełm z iglicą.

Wewnątrz wieży znajduje się zabytkowy mechanizm zegarowy z 1858 roku, wykonany przez Carla Weissa, zegarmistrza z Głogowa. Oprócz tego, wieża jest wyposażona w trzy dzwony, z których dwa pochodzą z XVIII wieku.

Taras widokowy na szczycie wieży jest dostępny dla turystów, jednak wymaga opłaty. Z tarasu rozciąga się imponująca panorama miasta Paczkowa oraz pasm Sudetów Wschodnich na południu. To niezwykłe miejsce przyciąga licznych turystów chcących podziwiać widoki oraz poznać historię tego niezwykłego zabytku.

O nas

Jesteśmy biurem podróży, które chętnie przedstawi Wam urokliwe miasto Paczków, zwane Polskim Carccassone. Pozna z "turystyczną skarbnicą" Dolnego Śląska - Kotliną Kłodzką, a także z przygranicznymi Czechami.

Skontaktuj się z nami

Będzie nam miło porozmawiać z Tobą na każdy temat. Zapraszamy do kontaktu:

Rynek 1 (obok wieży ratuszowej)
48-370 Paczków
tel.: +48 77 546 62 72
tel.: +48 
530 652 578

Chcesz napisać do nas? Śmiało, skorzystaj z formularza kontaktowego.