Winnica Paczków

 • . Opublikowano w Ciekawostki

W poszukiwaniu niezapomnianych wrażeń zaglądamy do Paczkowa, zwanego polskim Carcassonne. Głównym celem naszej podróży nie są jednak wyjątkowe zabytki miasta, ale rozciągająca się wokół zabytkowego pałacyku rozległa winnica.

Muzeum Gazownictwa w Paczkowie

 • . Opublikowano w Ciekawostki

Muzeum Gazownictwa powstało na miejscu Gazowni pracującej jeszcze do roku 1977r. Dlatego też możemy zwiedzać autentyczne urządzenia, budynki i wyposażenie.

Historia Gazowni w Paczkowie sięga przełomu lat 1901/1902, a dokładnie 31 grudnia 1901 roku, kiedy burmistrz Paczkowa - Pan Bergman dokonał uroczystego otwarcia. Nowowybudowana gazownia za 90 tys. marek niemieckich produkowała gaz głównie do oświetlenia ulic oraz jako medium grzewcze do domostw.

Paczkowski Las

 • . Opublikowano w Ciekawostki

 

Miasto Paczków posiadało las, nadany w 1420 r. przez wrocławskiego biskupa Konrada na północno-wschodnim stoku Borówkowej. Po wojnach śląskich las został oddzielony granicą – Paczków wcielono do terytorium Prus, a las pozostał we władaniu Habsburgów. Nie przeszkadzało to miastu na gospodarcze wykorzystywanie lasu. Było tak również w okresie międzywojennym (dochód z lasu stanowił 25% dochodów miasta).

O nas

Jesteśmy biurem podróży, które chętnie przedstawi Wam urokliwe miasto Paczków, zwane Polskim Carccassone. Pozna z "turystyczną skarbnicą" Dolnego Śląska - Kotliną Kłodzką, a także z przygranicznymi Czechami.

Skontaktuj się z nami

Będzie nam miło porozmawiać z Tobą na każdy temat. Zapraszamy do kontaktu:

Rynek 1 (obok wieży ratuszowej)
48-370 Paczków
tel.: +48 77 546 62 72
tel.: +48 
530 652 578

Chcesz napisać do nas? Śmiało, skorzystaj z formularza kontaktowego.